نامه اعتراض پزشكان به رياست جمهوري

Guest

/ #175 Re: Re: Re: وزیر عوام فریب

2014-12-31 05:46

#170: - Re: Re: وزیر عوام فریب 

دوست عزیز

باز هم رفتی سراغ هتاکی؟ شنیدن نظراتی که با نظرات ما یکی نباشه ظرفیتی می خواهد که هنوز در ماها نیست.

خدا را شکر حساب من حداقل پیش خودم پاکه. نه وصل هستم به کسی و جایی نه اهل مسایلی که شما گفتید.

من از وزیر یا هیچ فرد دیگری نمی خوام دفاع کنم. حرفم هم این است که به جای به این و اون پریدن پیشنهاد و راه حل بدیم. شاید موثرتر باشه تا این که همه را متهم کنیم.

بی اعتمادی مردم به قشر پزشک چیز جدیدی نیست که یک ساله و دو ساله اتفاق افتاده باشه.

سال ها است که بیماران برای یک بیماری پیش چند همکار می روند. خوب این همون بی اعتمادی است. سال ها است که به من و شما مراجعه می کنند و از رفتار فلان همکار به ما شکایت می کنند. خدایی این هست یا نیست؟ کم پیش من و شما از رقم های نجومی حق العمل ننالیدند و مجبور به فروش خانه و زندگیشان نشدند. خوب این باید ادامه پیدا کنه چون من طرح رفتم و چون یازده سال درس خوندم و چون ...

حرف من این است که اگر توی دل مردم حرفی برای گفتن هست بخشی از زیمنه آن را ما پزشکان ایجاد کردیم. بعدش هم یک عده و از جمله رسانه ها می آیند و روی موج سوار می شوند. اگر به جای فرافکنی و تقصیر و را گردن و دیگران انداختن، مشکل یابی کنیم و سعی کنیم رفتارهامون را اصلاح کنیم نتیجه بهتری ایجاد می شود. بسترهای قانونی آن را هم باید حکومت ها ایجاد کنند که اصلاح درست و منطقی تعرفه ها یکی از آنهاست. وگرنه با حق العمل دوازده هزار تومانی برای آپاندکتومی کتاب قدیم که راهی از پیش نمی بریم. باید کتاب جدید هم رفع اشکال بشه.

اما این موضوع نیاز به پیگیری درست داره. اگر مسیر درستی را بریم می تونیم نظرات اصلاحی خودمان را در مورد کتاب به گوششان برسانیم.