نامه اعتراض پزشكان به رياست جمهوري

تماس با مؤلف دادخواست

This discussion topic has been automatically created of petition نامه اعتراض پزشكان به رياست جمهوري.

bahar

2014-12-27 22:32

سلام با برگزاری این طرح بدون هدف و مسکن موقت جهت دردهای بهداشتی درمانی مردم این کشور نه تنها پیشرفتی حاصل نخواهد شد بلکه سیستم ارجاع و پزشک خانواده نیز زیر علامت سوال بزرگی رفته است.

Guest

#152 Re: Re: salam

2014-12-28 07:05

#150: - Re: salam 

عالی گفتید . . . هاهاها

Guest

#153 حل مشکل یا نامه نگاری بدون پشتوانه منطقی

2014-12-28 08:26

به نظرم کلی گویی و نوشتن یک نامه با هتاکی به این و آن و بدون سند ومدرک هیچ نتیجه ای ندارد

هجمه رسانه ای هم چیز جدیدی نیست. اگر طرح تحول مشکل دارد باید اشکالات طرح و نقایص آن را به مسئولان وزارت بهداشت منتقل کرد. راهش هم وجود دارد و نتیجه بخش تر خواهد بود. اما راه حل این نیست که بگوییم این طرح بد است و آن را باید کلا متوقف کرد و بعد دوباره برگردیم به وضع قبل. خوب که چی بشود. که همکاران دوباره هر کدام به یک روش عمل کنند. که یکی بابت عمل یک بیمار 100 میلیون بخواهد و یکی دیگه توی یک شهر کوچک با کای جراحی اندک مریض عمل کند. ضمن آن که کلا تعداد کسایی که مبالغ کلان از مریض ها می گرفتند زیاد نیست. کتاب تعرفه بیشتر کمکی خواهد بود برای پزشکان کم درآمد. اگر اشکالاتش برطرف بشود مفید خواهد بود و گرنه پیشنهادی برای جایگزینی آن وجود دارد؟ 

Guest

#154 Re: حل مشکل یا نامه نگاری بدون پشتوانه منطقی

2014-12-28 09:32

#153: - حل مشکل یا نامه نگاری بدون پشتوانه منطقی 

پیشنهاد من برگشت به کتاب کا قدیمی و افزایش مبلغ کا برای جراحام متخصص مبلغ 100 هزار تومان و برای جراحان فوق تخصص 150 هزار تومان و برای همکاران بیهوشی 30 هزار تومان و برای داخلی ها 30 هزار تومان  که کاملا منطقی است و باطل کردن مدرک طبابت تمام پزشکانی که خارج از این تعرفه حتی یک قران اضافه بگیرند و قرار دادن سقف برای تعداد بیماران ویزیتی و تعداد اعمال جراحی در یک روز و مثل تعداد سزارین ها که شدیدا کنترل میشود باید بشدت جلوی انجام اندوسکوپی ها سونو گرافی ها و ازمایشاتی که جوابشان اکثرا نرمال گزارش میشود هم گرفته شود و پزشکانی که بخاطر در امد چنین کارهایی میکنند مجازات شوندو از همه مهمتر  کار دولتی و خصوصی کامل تععن تکلیف شود و دولتی ها حق کار خصوصی نداشته باشند 

فوق تخصص از کانادا

#155 تقاضای کمک

2014-12-28 11:41

حضور محترم  ریاست محترم جمهوری 

ظاهراً  وزیر محترم شما فرموده اند که شخصا با همان تعرفه های قدیم در مرکزشان روزی 100 میلیون تومان کار می کردند از شما عاجزانه تقاضا  دارم لااقل  مرا که فوق تخصص از کانادا دارم برای دستیاری ایشان در آن مرکز معرفی نمایید و به عوض 20  درصد حاضرم با 10 درصد حق کمک جراح برایشان کار کنم که فقط می شود 10 میلیون تومان ناقابل !!! و اگر این مو ضوع صحت ندارد لااقل  به مجری برنامه تلویزیونی .... که همه شاهد آن بودند سفارش نمایید که یک کاری برای ما توی اون بیمارستان دولتی که به ارتوپد ها ماهی 50 میلیون تومان 

می دهند دست و پا کند به خدا صواب دارد

Guest

2014-12-28 13:36

همکاران گرامی

اگر همکاران ما زمینه را با رفتارهای خودشان ایجاد نکنند، تبلیغات رسانه ای منفی کمتر می شود. بالاخره رفتارهای برخی از پزشکان در برخورد با بیماران بازاری و بیزینسی است. علتش هم دید مادی به موضوع است. اول باید ببینیم برای چه به این رشته آمدیم. طرح تحول هم اگر درست پیش برود، تعاملات مادی بین بیمار و پزشک را کم می کند که این موضوع باعث ارتقای جایگاه طبابت می شود. اگر من و شما روال غیرعادی را برای گرفتن دستمزد و حق العمل از بیمار نداشته باشیم، قطعا برخورد بیمار و جامعه هم با ما شکل بهتری پیدا می کند.

آیا همه مسایل را به گردن این طرح انداختن و مبرا کردن پزشکان نتیجه ای خواهد داشت؟

hsc2

#157 واقعا این تنها راه است؟

2014-12-28 14:03

دوستان عزیز، من هم از آن چه در رادیو و تلویزیون و بعضی مطبوعات گفته و چاپ می شود دلگیرم اما گاهی فکر می کنم که ما هم ناخواسته داخل یک جریان تند ـ مانند سیلی بنیان کن ـ افتاده ایم. جریانی که من به نوبه خود نمی دانم سرنخش دست کیست.

دوستان یک سوال دارم؛ اگر در حال گذر از یک خیابان با آدم نادان و بی فرهنگبی برخورد کنیم و او هرآن چه از دهانش بیرون می آید نثار ما کند، کداممان می ایستیم و با پرخاش بر آن آتش تند نادانی، هیزم اضافه می کنیم؟

من این جریان تند را مانند این مثال می بینم. آیا راه بهتری جز تند گفتن و محکوم کردن و مرگ بر این و آن گفتن نمی توان یافت؟

به نظر من همیشه راه بهتری وجود دارد. از ما که خود را جامعه ای فرهیخته و تحصیل کرده می دانیم این روش چندان پسندیده نیست.

درمانگر دردمند

#158 Re:

2014-12-28 14:11

#156: -  

سلام

ما عدا ای پزشک هستیم

داعش که نیستیم

روز اول هم که اومدم دانشکده طب نمی دانستیم کد چه و تعرفه چه و فقط فکر خدمت بوده و هستیم

آنهایی که ما رو زیر سوال می برند و دزد و رشوه بگیر خطاب می کنند بروند دنبال دزدها و رانت خواریهایی که توی همونطور  دارو و تجهیزات را رانت می خورند و میلیاردی هم می خورند

تعرفه هم اگرم نویسند لازم نیست کندیل و تصرف کنند

به قول دکتر فاضل کتاب تعرفه بی نقص است و خارجی ها با بینش و کارشناسی دقیقتر آ 

نرم نوشته اند ولازم نیست ما  دوباره آنرا اختراع کنیم 

آقایان اگر دل سوز هستند ببه جاست بردن در آن و برهم زدن تناسب آن میزان قیمت کا را بر اساس تورم افزایش دهند

شما را ارجاع می دهم به نامه آقای دکتر فاضل

موفق باشید

Guest

#159 Re: Re: حل مشکل یا نامه نگاری بدون پشتوانه منطقی

2014-12-28 15:25

#154: - Re: حل مشکل یا نامه نگاری بدون پشتوانه منطقی 

دوست عزیز شماحتمابرای دوره بعد کاندید وزارت بشین...افکار شما کاملا شبیه ...افکار وزیر فعلی است

Guest

#160 Re:

2014-12-28 23:04

#18: -  

ادبيات شما دقيقا مثل وزيرتان است 

بي مايه و سخيف

Guest

#161 بهداشت

2014-12-29 15:24

به نظرم نویسنده نامه از طرح تحول در حوزه بهداشت بی اطلاع است. 

Guest

#162 Re: Re:

2014-12-29 15:27

#158: درمانگر دردمند - Re:  

کتاب قبلی در بسیاری از بش ها تناسب نداشت. ضرایب کای آن رابررسی نوایید تا متوجه آن شوید.

Guest

#163 Re: حل مشکل یا نامه نگاری بدون پشتوانه منطقی

2014-12-29 20:14

بالاخره اعتراض و انتقاد از طریق یک مجرا باید صورت گیرد این هم نوعی انتقاد و پیشنهاد است و با هجمه و .... هیچگونه شباهتی ندارد حرف پزشکان معترض به این صورت شاید به گوش شنوایی برسد

Guest

2014-12-29 20:22

واقعا چرا بدون فرهنگ سازی مناسب برای مردم عزیز کشورمان روز به روز از فرانشیز ویزیت  پزشکان کاهش غیر منطقی میابد در صورتیکه زورمان به   پاراکلینیک ودارو نمیرسد اگر واقعا هزینه ویزیت پزشک رایگان گردد از پس هزینه گزاف افزایش و درخواست غیر منطقی خدمات داروی و پاراکلینیک آن برای درخواست های پیاپی  بیماران برخواهیم آمد ؟ در صورتیکه با در نظر گرفتن فرانشیز مناسب از هدر رفتن بسیار از بودجه بهداشتی درمانی کشور جلوگیری میکنیم ی 

Guest

#165 وزیر عوام فریب

2014-12-29 23:16

وزیر دروغگو.

شما میگویی با همین تعرفه ها ماهی 100 میلیون درآمد داشتید. پس معلوم است خود شما سردسته زیر میز بگیرها بودید. این اعداد برای فریب افراد جامعه و پوپولیستی مناسب است اما حنای شما بین همکارانتان که کاملا به تعرفه ها آگاه هستند رنگی ندارد. شرم بر شما .

اقای رییس جمهور اصلا فکر اینکه شما و کابینه تان همان رویه پوپولیستی دولت قبل را ادامه دهید را نمیکردیم. کاش از چندین کارشناس غیر وابسته و یا انجمنهای تخصصی به همرا پزشکان متخصص شهرهای دیگر مشورت میگرفتید تا متوجه شوید روش وزیرتان جز نابود کردن بنیان پزشکی چیزی ندارد. ایشان خود از رانت خواران بزرگ و معدود پزشکان میلیاردی هستند که یک  نمونه آن کلینیک زنجیره ای چشم پزشکی ایشان است. یا نمی دانید و یا می دانید و خود را به ندانستن زده اید ، که هر دو جرمی است بزرگ. آقای رییس جمهور تعداد کلینیکهای چشم پزشکی ایران کم نیستند اما تعداد آنهایی که رانت خوار بوده اند اندک است . پس بیندیشید که وزیرتان  ذهنها را از خود و دوستانش دور میکند. ای کاش دکتر فرهادی عزیز را به جای ایشان معرفی کرده بودید.

Guest

#166 Re: وزیر عوام فریب

2014-12-30 04:38

#165: - وزیر عوام فریب 

همین هتاکی و بدون اطلاع شلوغ کردن شما نشان از بی منطق بودن شما دارد. 

دروغ وزیر چه بوده؟

همین طور افتادید دنبال یک جریان و نمی دونید برای چی داری فحش و بد وبیراه می دید؟

اگر این طور باشه پس باید گفت شما از زیر میزی بگیران هستید که اینقدر از شفافیت ترسیدید و نگران هستید.

دکتر فرهادی عزیز 4 سال وزیر بهداشت بود.

چه کرد که به آن ببالیم.

Guest

#167 Re: Re: وزیر عوام فریب

2014-12-30 06:26

#166: - Re: وزیر عوام فریب 

مثل اینکه رانت به شماهم ساخته جناب دکتر؟

Guest

2014-12-30 08:06

هکار عزیز. خدا را شکر نه اهل رانت هستم و نه زیرمیزی.

اما هر سوالی یک جواب منتطقی دارد. نه بلافاصله تهمت زدن!!!!

This post has been removed by its writer (Show details)

2014-12-30 12:24

Guest

#170 Re: Re: وزیر عوام فریب

2014-12-30 22:15

اتفاقا می دانیم دنبال چه هستیم.

دنبال خقوق ضایع شده مان در این سالها. زمانی که سالهای عمرمان را پای کتاب و درس میگذراندیم و بعد به زور به دورترین نقاط کشور مانند یک برده تبعیدمان میکردند و آخر ماه چند پاپاسی حقوق با منت به حسابمان واریز میکردند شما کجا بودید. در همان زمان کرایه مطب هر روز بالاتر میرفت. قیمت هر متر مطب بالاتر میرفت . دوستان شما آن موقع کجا بودند. آنروزی که اداره مالیات گلویمان را فشار میداد دوستان شما کجا بودند. حالا کاسه داغتر از آش وزیرتان نباشید.

دکتر فرهادی هر کاری که نکرده باشد حداقل دارای رانت عظیم کلینیکهای چشم پزشکی نبوده و بعد دم از تعرفه بزند

هیچکس جز شما رانت خوار عزیز از شفافیت نمیترسد. بحث سر توهین و بی حرمتی به همه پزشکان است که شما رانت خوار و دوستانتان به کمک صدا و سیما میکنید. هر روز و هر شب

بروید به حساب کار خود برسید. کسی باید جلوی زیر میزی را بگیرد که مثل شما رانت خوار نباشد 

Guest

#171 Re: Re: وزیر عوام فریب

2014-12-30 22:29

همینکه نمیبینید 99 درصد همکارانی که پیام گذاشته اند مخالفند و چند نفر مثل شما موافقند ، نشان از بی منطقی تان دارد. لطفا دست از خوخواهی تان بردارید تا به رانت خواری متهم نشوید. 

با همکارمان موافقم کار وزیر عوام فریبی دقیقا به روش دولت قبل است. وگرنه داشتن یک مکانیسم سالم و منطقی برای درمان و تعرفه نیازی به هوچیگری در صدا و سیما نداشت. اول زیرساخت و بیمه را درست میکردندو سپس آرام آرام رویه را جا می انداختند. اگر اینگونه عمل میکردند معلوم بود از سر درایت ودلسوزی است. آنوقت نه تنها صدا سیمای گستاخ اینکونه عمل نمیکرد بلکه اکثر پزشکان راضی بودند و تر و خشک با هم نمی سوختند. اما چون نیت عوام فریبی بوده به هوچیگری پرداختند. نتیجه هم نیگیرند چون هشت سال عوام فریبی دولت قبل هیچ نتیجه ای نداشت.

پس بیندیشید ، ببینید و بعد از وزیرتان دفاع کنید تا دوستان متهمتان نکنند.

امضا: پزشکی که نه رانت دارد و نه زیرمیزی

Guest

#172 Re: حل مشکل یا نامه نگاری بدون پشتوانه منطقی

2014-12-30 22:43

همکار عزیز متن زیبای شما زمانی کاربرد داشت که آقای وزیر از بنده و شما نظر خواسته بودند و بعد طرح می نوشتند. مثل اینکه خبر ندارید که طرح را اجرا کرده اند و  با همکاری صدا وسیما هرچه خواسته اند به بند و شما توهین کرده اند. حالا از انتقاد و روش و منطق صحبت کردن دیر است.  مثل اینکه تصور کرده اید در مدینه فاضله هستیم. نه قربان هر چه خواستند کردند و هر توهینی خواستند نثارمان کرند.

Guest

#173 Re: Re: وزیر عوام فریب

2014-12-31 01:35

من جای همکارمان به شما جواب می دهم. دروغ وزیر درآمد 100 میلیونی ایشان در ماه با استفادهه از تعرفه های کذایی بوده. واقعا فکر میکنید با یک مشت . . . طرف هستید که عوام فریبی میکنید. بعد با وقاحت تمام می آیید میگویید دروغ وزیر چه بوده. امید که وزیرمان با کلینیک زنجیره اش در راه کسب درآمد و چاپیدن جیب مردم موفق باشند

من هم بسیجی بشم؟

#174 مسئله این است بسیجی بودن یا نبودن؟

2014-12-31 05:01

اگر من هم در برج های لوکس الهیه زندگی می کردم و ماشین میلیاردی سوار می شدم و .... دیگر دغدغه ای بجز خدمت به مردم نداشتم و چفیه دور گردنم می انداختم و خودم را بسیجی می دونستم ولی چه کنم که یک ارتوپد تو سری خورده  درشهرستانی محروم بدون بیمارستان خصوصی هستم و خانه قسطی دارم و ماشین ایرانی دارم و لیاقت بسیجی بودن را ندارم و هر چقدر هم که توی تعرفه ها مون را دست میبرند باز هم رستگار نمی شویم چون زیر دست یک مشت استاد دزد و زیرمیزی بگیر و غیر متعهد و بی دین و ایمان و احتمالا جاسوس اسراییل تربیت شده ایم ش

خدا به این وزیر عمر بدهد که چشم ما را باز کرد و فهمیدیم که پورشه  فقط مال آقازاده ها نیست و اگر بسیجی عمل کنی حتی اگر پزشک هم باشی می توانی سوارش بشی وگر نه اونها سوارت میشن 

قربون خدا برم

Guest

#175 Re: Re: Re: وزیر عوام فریب

2014-12-31 05:46

#170: - Re: Re: وزیر عوام فریب 

دوست عزیز

باز هم رفتی سراغ هتاکی؟ شنیدن نظراتی که با نظرات ما یکی نباشه ظرفیتی می خواهد که هنوز در ماها نیست.

خدا را شکر حساب من حداقل پیش خودم پاکه. نه وصل هستم به کسی و جایی نه اهل مسایلی که شما گفتید.

من از وزیر یا هیچ فرد دیگری نمی خوام دفاع کنم. حرفم هم این است که به جای به این و اون پریدن پیشنهاد و راه حل بدیم. شاید موثرتر باشه تا این که همه را متهم کنیم.

بی اعتمادی مردم به قشر پزشک چیز جدیدی نیست که یک ساله و دو ساله اتفاق افتاده باشه.

سال ها است که بیماران برای یک بیماری پیش چند همکار می روند. خوب این همون بی اعتمادی است. سال ها است که به من و شما مراجعه می کنند و از رفتار فلان همکار به ما شکایت می کنند. خدایی این هست یا نیست؟ کم پیش من و شما از رقم های نجومی حق العمل ننالیدند و مجبور به فروش خانه و زندگیشان نشدند. خوب این باید ادامه پیدا کنه چون من طرح رفتم و چون یازده سال درس خوندم و چون ...

حرف من این است که اگر توی دل مردم حرفی برای گفتن هست بخشی از زیمنه آن را ما پزشکان ایجاد کردیم. بعدش هم یک عده و از جمله رسانه ها می آیند و روی موج سوار می شوند. اگر به جای فرافکنی و تقصیر و را گردن و دیگران انداختن، مشکل یابی کنیم و سعی کنیم رفتارهامون را اصلاح کنیم نتیجه بهتری ایجاد می شود. بسترهای قانونی آن را هم باید حکومت ها ایجاد کنند که اصلاح درست و منطقی تعرفه ها یکی از آنهاست. وگرنه با حق العمل دوازده هزار تومانی برای آپاندکتومی کتاب قدیم که راهی از پیش نمی بریم. باید کتاب جدید هم رفع اشکال بشه.

اما این موضوع نیاز به پیگیری درست داره. اگر مسیر درستی را بریم می تونیم نظرات اصلاحی خودمان را در مورد کتاب به گوششان برسانیم.