نامه اعتراض پزشكان به رياست جمهوري

تماس با مؤلف دادخواست

This discussion topic has been automatically created of petition نامه اعتراض پزشكان به رياست جمهوري.

Nobody

#26 Re:

2014-12-22 15:38

#18: -  

اين اعتراض از جانب كساني است كه بي باحترامي و توهين را بر نمي تابند. شما اگر از جمله افرادي هستيد كه درامد بيشتر به بهاي شان اجتماعي را قبول مي كنيد يا اينكه از اول در اين واديها نبودهايد اينجا كاري نداريد. پيام هاي تاييد كنمده خود را لااقل جايي بگذاريد كه اربابان محترم ديده و لقمه اي برايتان پرتاب كنند. 

Guest

2014-12-22 16:25

بهترين كار حفظ رابطه سالم و انساني بين پزشك و بيمار است

Guest

#28 Re:

2014-12-22 16:39

نوع ادبیات شما نمیخوره

از قشر فرهیخته یا تحصیل کرده ایی با سطح بالای اجتماعی باشید

معذرت از کلامم

ولی ادبیات شما بیانگر این مسئله هست

Guest

2014-12-22 17:19

تعرفه هاي ازمايشكاهي و پاتولوژي نياز بازنگري هرچه سريعتر دارند

Guest

#30 Re:

2014-12-22 17:33

#29: -  

دقیقا

خصوصا که اخیرا من شنیدم , مجوز به علوم آزمایشگاهی های بی سواد هم دادند

من بعنوان یک متخصص واقعا برای این وضعیت مملکت متاسف هستم

چطور می تونم به تشخیص یک بیماری که قبلا بر اساس نظر یک متخصص پاتولوژی انجام میشد , نظر بدهم وقتی 

به علوم آزمایشگاهی هم بخاهند مجوز بدهند

این باند بازی ها اصلا به صلاح کشور نیست

کاش این روزها رو می دیدیم

و این اعتماد رو به این دولت نمی کردیم

مردم هم عوام فریبی میشوند اگر می دانستند از نظر تخصصی چه بلایی به سر آنها می آید هیچگاه دل خوشی نداشتند

امیدوارم کسی مریض در شرایط بد نداشته باشه که در اون شرایط استرس و ناراحتی

یک علوم آزمایشگاهی بخاهد نظر در مورد کیس مریض برای پزشک متخصص ارسال کند

محمد

#31 Re:

2014-12-22 18:02

حضرتعالی که انتقاد همکارانتان بر تمی تابید چگونه دل رحمی بربیماران دارید  واقعا  دلسوز بیماران هستید ؟؟

Guest

2014-12-22 18:09

لطفا اینبار توجه کنید

Guest

#33 Re:

2014-12-22 18:43

احتمالا جنابعالی از نور چشمی هایی هستید که از ده جا حقوق میگیرید و جایتان گرم و نرم است بسیار متاسفم

دلسوز شما و ملتی که چشم امیدشان به شما است

#34 جناب ریاست محترم جمهوری

2014-12-22 19:16

از صمیم  قلب شما را دوست دارم  و برایتان آرزوی موفقیت  دارم ولی این طرح کارشناسی درستی نشده و اجرای آن هم بدون تدبیر انجام گرفته است اگر شیر نفت را هم  به وزارت بهداشت  وصل  کنید باز هم  کم می آورید خواهش می کنم بیشتر مراقب باشید

Guest

#35 Re:

2014-12-22 19:35

همكار دلسوز از يك نامه دلسوزانه به رييس جمهور اينچنين برنمي تابد  و  بديگران براحتي توهين نميكند    همين نشانه حقانيت اعتراض پزشكان شريف ميباشد توصيه ميكنم قدري به كيفيت خدماتي كه به بيماران نموديد  نظري بيندازيد گمان نمي كنم  خدمت ارزنده تر از خيل عظيم همكاران با شرف انجام داده باشيد كه اينچنين فخر ميفروشيد و قضاوت ميكنيد!!!

Guest

#36 Re:

2014-12-22 19:44

عالی فرمودین

This post has been removed by its writer (Show details)

2014-12-22 19:53

Guest

#38 Am

2014-12-22 19:56

سلام متاسفانه مسابل رو باهم مخلوط كرده اين اين طرح خوبست شايد بي نقص نباشد 

چرا همه چيز رو با يك چوب ميزنيد

انصافتون كجا رفته

اين تذهبون

دكتر ا ر

Guest

2014-12-22 19:58

پناه بر خدا 

طرحي كه قاطبه علما تايد و درصد زيادي از مردم رضايت داشتن ناراضي هستين!!!چرا 

به وجدانتون جواب بدين نه به وزبر و نه رييس جمهور

Choose a nickname

#40 Re:

2014-12-22 20:04

موافقم

Guest

#41 Re:

2014-12-22 20:07

#39: -  

متشکرم از کامنت و موافقم

Guest

2014-12-22 20:08

من موافق خردگرايي هستم

مثلا اينكه به علوم ازمايشگاهي اجازه ازمايشگاه بدن ربطي به اين طرح نداره اين كار فوق العادهمسخرست

خدايا پناه بر تو از اين بي خردي ها مث اينه كه اجازه جراحي رو بدن به اناتوميست ها مسخره است 

خدايا تاكي چوب تصميم هاي يك شبه رو بخوريم 

خدايا اين رانت خواران و اين گرگ ها رو كه منافعشون با منافع شخصي گره خورده نجات بده

اينا اگه فرصت كنن همه امور پزشكي رو لوث ميكنن

Guest

2014-12-22 20:14

باسلام وتشکر از نویسنده محترم نامه.

به عنوان یک پزشک متخصص از دلسوزی شما تشکر میکنم .اکثر آنچه نوشته اید درست است ولی متاسفانه لحن کلام مناسب شآن جامعه پزشکی نیست.بد دفاع کردن از یک حق بدترین ظلمی است که به آن میشود کرد. کاملا درست به برنامه های سخیف صدا و سیما اشاره فرموده اید که مورد اعتراض همه ما هست. ولی اگر از نوشتن نامه رسمی یا طومار به بالاترین مسئول اجرایی کشور انتظار رسیدگی داشته باشیم باید رعایت یکسری اصول و ادبیات مودبانه را مد نظر داشته باشیم(لااقل در مرتبه نخست). استفاده از واژه هایی مانند"جمعي مدير ناكارامد و كارشناس نا كارا"  درد دل ماست ولی چون ذهن مخاطب را به موضع گیری وا میدارد توجه او را خواسته یا ناخواسته از اصل مطلب دور میکند . همه به استفاده وسیع از رانت در سطوح بالای کشور آگاهیم ولی رییس جمهوری که خود وزیر را برگزیده مطمئنا برای توجه به این مطلب و پذیرش  آن از ما دلیل میخواهد .ونیز چنین است "زدو بندهاي كادر درمان با شركتهاي مربوطه " و "پورسانت ها و حتي حق مجوزهايي بوده كه سيستم ستادي و كارشناسي دولتي دريافت مي كرده و با اجبار ، سيستم دولتي و دانشگاهي را ملزم به خريد تجهيزاتي با نازلترين كيفيت مي نموده اند. هر چند كه با سكوت از اين خبط عظيم گذشتند " و"كتاب جعلي و مجهول الهويه " و کلمات واصطلاحات مشابه. البته من منکر این مسائل نیستم ولی بیان آنها را در این متن و با این ادبیات برای نیل به مقصود شدیدا مضر و حتی مانع میدانم.

توجه به یک مسئله مهم دیگر نیز لازم است: عده ای از همکاران با گرفتن وجوه غیر قانونی وگاهی بسیار ناعادلانه باعث بدنام شدن جامعه پزشکان شده اند. همه ما اگر درست  نگاه کنیم خانواده های را دیده ایم که برای پرداخت زیر میزی مجبور شده اند سختی بسیار تحمل کنند و پزشک مربوطه به دور از انسانیت هیچ توجه ای نکرده . اینها  زمینه ساز بدنامی همه پزشکانند.

m.alizade

#44 .همکار محترم.شماسلام

2014-12-22 20:32

همکار محترمی که اینقدر از عملکرد خودتون راضی هستین و اگه بیماران هم این حس رو داشته باشن خیلی خوبه!مهم این فضای بی اعتمادی و بی احترامیه که بین پزشک و مردم فاصله انداخته وگرنه مطمینا خیلی از همکاران حاضر هم درآمد بیشتری از شما دلرن و محتاج اینجور پولها نیستند!عمق مطلب رو بگیرید لطفا

Guest

2014-12-22 20:54

جاي بسيار تاسف از وزير به ظاهرمحترم بهداشت كه بنده به عنوان پزشك شرمسارم از همكار بودن با ايشان
بهار

#46 Subject

2014-12-22 21:09

سلام من بعد از امضا نامه با مصلحت اندیشی دوستان پزشکم در این زمینه به این نتیجه رسیدیم که این نامه خیلی کلی مطالب رو بیان کرده وبهتر بود با جزییات بهتری نکات مثبت ومنفی طرح بیان میشد وراهکار های مناسب پیشنهاد میشد

Guest

2014-12-22 21:20

سلام و تشکر . خوهشا رسیدگی کنید .انگیزه کاری از ما سلب شده است

Guest

2014-12-22 21:30

خوب بود.پیگیری شود لطفا
dr.safari

#49 تنها جرم من، پزشک بودن من است

2014-12-22 21:56

جناب آقای وزیر

تنها جرم من ، پزشک بودن من است

جناب آقای وزیر بهداشت

در سال 1368 علیرغم اینکه مدارک شرکت صادرات و واردات را تکمیل کرده و در شرف تاسیس آن بودم،بعلت علاقه وافر به طبابت از آن کار صرفنظر نمودم،و مطالعه برای کنکور را شدت بخشیدم،بطوریکه از شش ماه مانده به کنکور فقط پنج ساعت (ساعت 2 تا 7 صبح) خوابیدم و در حالیکه هم سن های من سرخوش از لذت فوتبال ، گردش و تفریح ، فیلم و ... بودند ، من مشغول مطالعه طاقت فرسا بودم،تا اینکه در بهمن سال 1369 در سن 21 سالگی وارد رهثشته پزشکی شدم . و این تازه آغاز راه پرمشقت پزشکی بود.

جناب آقای وزیر 

در طول هفت سال تحصیل آنقدر استرس امتحان و درس و مریض و هزینه های زندگی و ... کشیدم که قابل توصیف نیست. یادم میاید زمانی که ایران و استرالیا بازی معروفشان را انجام میدادند،من انترن کشیک بخش قلب بودم و آرزو میکردم که دقایقی از بازی را بتوانم ببینم. چه شبهایی که تا صبح بربالین بیمار نشستم تا قندش کنترل شود و جانش از مرگ نجات یابد. چه مواقعی که با ادرار بیمار آنوریکی از شادی در پوستم نگنجیدم. چه زمانهایی که با خبر دفع مدفوع مریض انسداد روده ایی آنقدر خوشحال شدم که گویی دنیا را به من داده اند. بارها و بارها اتفاق افتاد که همراهان بیمار فشار و ناراحتی مشاجرات خانوادگی خود را سر من خالی کردند و تا میتوانستند به مث ن و همکارانم دشنام و ناسزا دادند ولی من نگران بیمارشان بودم که دارو خورده بود. بارها اتفاق افتاد که من در حالیکه مشغول مداوای مریضی بودم ،مورد هجوم همراهانش قرار گرفتم و علیرغم ضرب و شتم ، نگران حال بیمارم بودم. و بالاخره بعد از هفت سال بیخوابی و استرس در 28 سالگی فارغ التحصیل شدم. 

جناب آقای وزیر بهداشت 

در ابتدای سال 1377 به روستای محرومی رفتم . شبکه بهداشت جایی را بعنوان ساختمان محل سکونت به من داد که مخروبه بود و مترصد یک زلزله 2-3 ریشتری، تا فروریزد بطوریکه وقتی درش را می بستی ، پنجره هایش تکان میخوردند. بیست و یک ماه تمام من و همسرم که او هم پزشک و همکارم بود ، دایم در استرس این بودیم که نکتد زلزله ایی بیاید و جان کودک تازه بدنیا آمده ما به خطر بیافتد. بعد از 21 ماه طرح و علیرغم نهایت قناعت و صرفه جویی ، تنها پس انداز دو پزشک، پنج میلیون تومان با ماشین رنو کهنه و تصادفی بود.

جناب آقای وزیر

1379 طرح من تمام شد و درحالیکه بیشتر از سی سال داشتم ، هنوز قدرت اجاره ساختمان آبرومند نیز در من نبود. و این در حالی بود که دوست دوران کودکی ام که نتوانست درس بخواند، با خرید و فروش زمین و خانه ، صاحب بهترین ماشین با چند دستگاه ساختمان شده بود. در سال 1379 از امتحان استخدامی قبول شده وکارم را در شهری محروم شروع کردم .ولی همزمان با کارم، در سال 1381 باتمام پس اندازم که 13 میلیون تومان شده بود، وارد بازار زمین و مسکن نیز گردیدم و در عرض دو سال 13 میلیون را به 130 میلیون تومان رساندم که برابر با یک عمر فعالیت پزشک عمومی من و همسرم بود ؛ ولی روحیه من با فرهنگ دروغ حاکم بر بازار سازگاری نداشت.

جناب آقای وزیر

در سال 1388 بعد از یکسال مطالعه مداوم و شبانه روزی و هزینه کرد از پس انداز چندساله ، امتحان دستیاری دادم که بسیار عالی بود و میتوانستم از رشته مورد علاقه ام قبول شوم ولی تنها چیزی که حسابش را نکرده بودم ، لغو امتحان 48 ساعت بعد، بعلت فروش سوالات بود که وزیر وقت سه ماه قبل از آن امکانش را محال مطلق دانسته بود. امتحان مجدد 13 روز بعد از امتحان اول برگزار شد و استرس بسیار شدید که این بار بدلیل هراس از عدم تکرار موفقیت قبلی صدچندان هم شده بود،بار دیگر بر تجارب تلخ قبلی ام افزوده شد. و بنده علیرغم 70 نمره کاهش، از رشته داخلی قبول شدم. بدین ترتیب این بار هم استرس چهارساله ناشی از امتحانات مکرر نیز بر بقیه اضافه شد. دلم خوش بود که بعد از اینهمه سال تحصیل و استرس زندگی آرامی را شروع کنم اما این دفعه هم دانستم که در کشور من نمی شود یا درواقع نمی گذارند زندگی بدون دغدغه ذهنی ادامه یابد. برای بنده هشت سال ضریب کا ، علیرغم عدم استفاده از سهمیه کارمندان یا مناطق محروم ، در نظر گرفتید. به من و امثال من مجوز مطب ندادید و با حق ویزیت 14600 تومان نسیه ایی بجای فشار بر بیمه ها برای پرداخت حق ویزیت واقعی ، مثل تمام سالهای قبل با کم کردن حق پزشکان، خودتان را دوستدار ملت معرفی کردید .

جناب آقای وزیر 

الان که این متن را مینویسم، 45 سالم تمام شده است و بعد از اینهمه سال پر از استرسهای روحی و جسمی ، فشارهای طاقت فرسای کشیکها و برخوردهای غیردوستانه همراهان بیمار ؛ و زندگی در محیطی سراسر از آه و ناله ، تنها سرمایه مادی من تتمه همان دوسالی است که به بازار مسکن وارد شدم . 

من نمی دانم که شما آنهمه سرمایه (افسانه ایی در نزد بنده و همکاران مثل خودم) را از کجا آورده اید ولی خوب می دانم که از راه پزشکی سالم نمیتوان به آن ثروت دست یافت. من می دانم که شما و دوستان شما از آن دسته معدود از پزشکانی هستند که به یمن وجود ارتباطات ... درآمد نجومی (البته در نزد ما پزشکان مناطق محروم) دارید و هرگز به فکر ترک ایران نیستید ولی در اطراف من مغزهای بسیار فعالتری هستند که بخاطر وجود افرادی با افکار حضرتعالی ، در فکر ترک وطنشان هستند.

جناب آقای وزیر

پسر من الان شاگرد ممتاز شهر 170هزار نفری مان هست ولی نمی خواهم او طبیب بشود و اشتباه مرا تکرار کند و اگر هم می خواهد پزشک باشد ، در کشوری باشد که قدرش را بدانند. ؛ نمی خواهم پسرم سالها و سالها رنج و عذاب بکشد و تحصیل نماید و در آخر دزدان روز ، بجای خود ، او را دزد معرفی کنند ؛ نمی خواهم ثروت اندوزان خدانشناس ثروت را برای خود بردارند و اندوزی را پسوند او معرفی نمایند. به پسرم خواهم گفت : اگر آخرت را می خواهی به دور و برت نگاه کن ؛ اگر دنیا را می خواهی فقط ارتباطات با بالانشینان کاخ نشین کافیست و اگر دنیا و آخرت را باهم می خواهی به لوکزامبورگ،نروژ،دانمارک و اروپای غربی برو که اسلامی ترین کشورها هستند بدون اینکه مسلمان باشند. 

جناب آقای وزیر

تنها جرم من،پزشک بودن من است ؛ اگر همان اول در خط تجارت می افتادم، الان اتومبیلم مرسدس بنز دو میلیاردی بود. اگر بجای اینهمه مشقت درس و مشق ، یکع دهم زحمت آنرا در ارتباط با کاخ نشینان مرکز می کشیدم، ساختمانم کاخ شاهنشاهی و بدترین سفرم لمیدن در سواحل تایلند بود . الان در جایی قرار گرفته ام که درونم خودم را و بیرونم ظاهربینان را می سوزاند . ولی بازهم خدا را شکر که وجدانم آرام است و وقتی کلاهم را قاضی می کنم می بینم که فقط حساب و کتابم با کرام الکاتبین است و حق الناسی برگردنم نیست و آه مظلومی را در نیاورده ام . جناب وزیر ، برای پیدا کردن معدود پزشکان زراندوز به جای دوری نروید، فقط کافیست در همان مرکز به اطراف خود نگاه کنید.

جناب آقای وزیر

...... .

دکتر صفری ، متخصص ،از شهری محروم ، 12 آذر 93

Guest

#50 Re:

2014-12-22 22:27

sorry